Vítejte na našich stránkách

2019-06-04

...........................................................................................................................

Procházka jarní přírodou v okolí Ivančic ve společnosti naší dámské welššpringří smečky je balzámem na tělo i duši každého jejího účastníka.

"Ori" na procházce s kokří kámoškou

Iris a Hermiona u řeky Jihlavy

"Ori" a Iris odpočívají ve svém pelíšku.

ZKOUŠKY VLOH, MS DOLINA RYCHNOV (LB), 25. 5. 2019

Poslední květnová sobota se stala významným dnem pro Olivii Rainbow Ivančice "Oli". Dceru naší CH Iris Rainbow Ivančice "U" přihlásili její majitelé na její první pracovní zkoušku.

Účast na zkouškách vloh konaných v Rychnově u Jablonce nad Nisou byla premiérou nejen pro "Oli", ale také pro jejího majitele a vůdce v jedné osobě. Oba však test zvládli na výtečnou, protože "Oli" jej dokončila se ziskem 156 bodů v I. ceně.

Olivia Rainbow Ivančice "Oli"

Zkoušky vloh, MS Dolina Rychnov - I. cena, 156 bodů

Kompletní soudcovskou tabulku ze zkoušek vloh jsme "Oli" umístili na její osobní stránku.

"Oli" a jejímu majiteli gratulujeme k úspěšnému složení zkoušek vloh a budeme jim držet všechny naše pěsti a tlapky na všech dalších podobných akcích.

KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHPS 18. 5. 2019 KAMENNÝ MLYN VAJARSKÝ (SK)

Naše chovatelská stanice měla svého zástupce na letošní klubové výstavě slovenského Klubu chovatelov polovných sliedičov, která se konala na začátku druhé poloviny května v resortu Kamenný mlyn - Vajarský v obci Plavecký Štvrtok.

Tím zástupcem byl CH Hagrid Rubeus Ivančice "Brixi", kterého jeho majitelka přihlásila do třídy veteránů. "Brixi" se sice na výstavách nepředvádí zrovna příliš rád, ale panu rozhodčímu se líbil natolik, že mu udělil ocenění výborný 1 a BOV.  

CH Hagrid Rubeus Ivančice "Brixi"

- výborný 1, BOV

"Brixi" se svojí majitelkou na klubové výstavě

"Briximu" a jeho majitelce gratulujeme ke krásnému posudku z klubové výstavy a získanému ocenění. Jsme moc rádi, že byl "Brixi" předveden na výstavě ve veteránském věku a že uspěl, což je pro nás důkaz dobré chovatelské práce.

2019-05-26

...........................................................................................................................

Náš web funguje 10 let.

V pátek 17. května 2009 jsme zprovoznili webovou prezentaci naší chovatelské stanice Ivančice na exkluzivní doméně WSS.CZ. Od tohoto dne uplynulo již dlouhých deset let. Po celou dobu náš web pravidelně aktualizujeme informacemi, které přímo i nepřímo souvisejí s naší chovatelskou činností a s naším životem ve společnosti naší welššpringří smečky.

Náhled našeho webu WSS.CZ dne 17. května 2009

Jistě se ještě najdou pamětníci, kteří si na tu dobu vzpomenou.

Freny 12. června 2002 - 14. května 2019

V úterý 14. května odešla do míst, ze kterých není návratu v nedožitých a neskutečných sedmnácti letech Freny Ivančice. Do sedmnáctých narozenin jí chyběl pouhý necelý jeden měsíc.

Freny se tak připojila ke svému bratrovi Framovi Ivančice, se kterým prožila svůj krásný psí život "gaučového povaleče" a pohodového rodinného psa u naší kamarádky Jitky. Do psího nebe tak odešla poslední dcera naší milované a nezapomenutelné Ciry Jifex "Kety". Nádherné vzpomínky na uplynulých sedmnáct let nám však zůstávají zapsané nesmazatelně hluboko v našich srdcích.

Freny Ivančice

Štěňátko Freny při vážení

Malá Freny

Freny Ivančice se svou paničkou Jitkou na Klubové výstavě

v Humpolci, kde získala ocenění Nejlepší veterán.

Freny (vzadu) se svým bratrem Framem Ivančice

Na závěr ještě pár obrázků z jedné naší jarní lesní vycházky.

"Ori", "Týna" a Iris pózují na kmeni padlého stromu.

2019-05-07

...........................................................................................................................

Krásné jarní počasí minulých dní jsme využili k výletu po okolí Ivančic. Samozřejmě nás doprovázela aspoň část naší dámské welššpringří smečky představované Iris Rainbow Ivančice a její dcerou Ormonde Rainbow Ivančice.

Petra s Iris a "Ori" cestou na Rozhlednu Alfonse Muchy na kopci Réna

Iris a "Ori" těsně pod rozhlednou

Panoramatický obrázek Ivančic pořízený z Rozhledny Alfonse Muchy na kopci Réna

Iris Rainbow Ivančice a její dcera Ormonde Rainbow Ivančice s Ivančicemi za zády

Iris a "Ori" neodolaly, aby se v průběhu vycházky alespoň na chvíli neosvěžily v řece.

KLUBOVÁ A SPECIÁLNÍ VÝSTAVA SLÍDIČů 4. a 5. 5. 2019 NÁMĚŠŤ NA HANÉ (CZ)

O uplynulém víkendu se na zámku v Náměšti na Hané a v přilehlém zámeckém parku konaly dvě výstavy slídičů. Na sobotní klubové výstavě a nedělní speciální výstavě měla naše chovatelská stanice vždy trojnásobné zastoupení.

Po oba výstavní dny se ve třídě otevřené předvedl GRAND CH CZ, CH CZ, CH SK, JCH CZ Lucky Leicester Ivančice "U" a ve třídě čestné jeho nerozlučný parťák C.I.E., C.I.B., Multi CH Jeremy Jeff Ivančice "U".  

GRAND CH CZ, CH CZ, CH SK, JCH CZ Lucky Leicester Ivančice "U" (vlevo)

a C.I.E., C.I.B., Multi CH Jeremy Jeff Ivančice "U" po skončení Speciální

výstavy slídičů KCHLS v Náměšti na Hané s Jeffovou kokardou

GRAND CH CZ, CH CZ, CH SK, JCH CZ Lucky Leicester Ivančice "U"

 

C.I.E., C.I.B., Multi CH Jeremy

Jeff Ivančice "U"

Klubová výstava slídičů KCHLS

- výborný 3

 

Klubová výstava slídičů KCHLS

- výborný 1

Speciální výstava slídičů KCHLS

- velmi dobrý 4

 

Speciální výstava slídičů KCHLS

- výborný 1

V sobotu i v neděli byl k vidění ve výstavním kruhu syn naší C.I.E., C.I.B., MULTI CH Hermiony Granger Ivančice, skoro již čtyřletý pes Koran Ivančice. Pro něj i jeho majitele byly tyto dvě výstavy premiérou a přesto zvládli vše bez jediné chybičky.

Koran Ivančice

Klubová výstava slídičů KCHLS

- velmi dobrý 3

Speciální výstava slídičů KCHLS

- výborný 1, Res. CAC

Koran Ivančice s kokardou z nedělní Speciální výstavy slídičů KCHLS

V Ivančicích jsme Luckymu, Jeffovi, Koranovi  a jejich páníčkům drželi všechny naše pěsti a tlapky. Gratulujeme jim k získaným oceněním a moc děkujeme za reprezentaci naší chovatelské stanice. Jsme připraveni i nadále jim poskytnout naší podporu rozhodnou-li se kdykoli v budoucnu opět vyrazit na nějakou výstavu.

2019-04-21

...........................................................................................................................

Hermiona a Ellen dnes oslavily svoje 9. narozeniny.

Dvě nejstarší welššpringří dámy v naší smečce C.I.E., C.I.B., MULTI CH Hermiony Granger Ivančice a Hella Ellen Ivančice dnes oslavily svoje deváté narozeniny.

Přesně před devíti lety se naší milované C.I.E., C.I.B., CH CZ, CH SK, KLUBOVÝ ŠAMPION Hedě Jifex "Arwen" "U" narodilo devět welššpringřích štěňátek.

Tři kluci

Hagrid Rubeus Ivančice "Brixi",

Harry Potter Ivančice,

Hobit Frodo Ivančice

a šest holek

Hermiona Granger Ivančice,

Hillary Storm Ivančice,

Hellena Ella Ivančice,

Hella Ellen Ivančice,

Hanelle Haneli Ivančice "Hanny"

a Hedwiga Snowy Ivančice "Berry"

vytvořilo v Ivančicích partů červenobílých nezbedů se kterými jsme si při jejich odchovu užili neskutečné množství legrace. Často na tu dobu vzpomínáme a často si také prohlížíme fotogalerii z té doby.

Sestry C.I.E., C.I.B., MULTI CH Hermiony Granger Ivančice (vlevo)

Hella Ellen Ivančice s narozeninovým dortem

Naše "Háčka" přesně před devíti lety

Ellen jako první neodolala a ochutnala sladkou šlehačku.

Hermiona se k ní přidala a společně zbavily dort jeho vnější

okrasy, aby se mohly pustit výborného korpusu.

Všem "Háčkům" přejeme k jejich dnešním devátým narozeninám všechno nejlepší, pevné zdraví, hodné pánečky a štěstí, bez kterého to v životě nejde.

:-)))

2019-03-31

...........................................................................................................................

"Ori" oslavila svoje 2. narozeniny.

V pondělí 18. března oslavila nejmladší členka naší dámské welššpringří smečky Ormonde Rainbow Ivančice "Ori" svoje druhé narozeniny.

Kromě přání pevného zdraví a mnoho štěstí od nás "Ori" dostala palačinkový dort a dvě plyšové hračky. Dort "Ori" moc chutnal, spořádala jej na posezení a o plyšáky se celé odpoledne přetahovala se svojí mamkou Iris a nejlepší kámoškou "Týnou".

"Ori" s palačinkovým narozeninovým dortem a plyšovými dárky ke druhým narozeninám

"Ori" si pochutnává na svém palačinkovém narozeninovém dortu.

Z plyšových dárků měla radost nejenom "Ori", ale

také její mamka Iris Rainbow Ivančice (vpravo).

2019-03-17

...........................................................................................................................

V polovině tohoto týdne se naše vančická welššpringří smečka opět vrátila k původnímu počtu a složení. Do svého domova a ke svým páníčkům se vrátil Kamelot Ivančice "Kevin".

Ještě předtím, než odcestoval jsme mu pořídili zcela novou dospěláckou postojovku, kterou jsme mu umístili na jeho osobní stránku.

Kamelot Ivančice "Kevin"

V minulých dnech jsme dostali hezké fotky Indiana Jonese Ivančice "Indyho", který byl se svojí rodinou na jarním výšlapu.

"Indy" si užívá jarní koupel.

"Indy" s bledulemi

2019-03-08

...........................................................................................................................

Zatímco před měsícem v Ivančicích naplno vládla paní zima, nyní je na každém kroku vidět, že její čas se kvapem krátí. Za poledne je možné potkat v lese dokonce i motýla, nemluvě o tom, že se tráva a stromy začínají zelenat novými přírůstky.

V minulých dnech dostala naše vančická welššpringří smečka nového člena a díky němu již není výhradně dámského složení. Prodloužené jarní prázdniny u nás tráví Kamelot Ivančice, kterému jeho páníčci říkají "Kevin". Do smečky zapadl okamžitě a cítí se u nás jako doma. Jak by také ne, když je synem naší C.I.E., C.I.B., MULTI CH Hermiony Granger Ivančice. Po Hermioně zdědil její milou, vyrovnanou a nekonfliktní povahu, díky níž je "Kevin" vynikajícím společníkem.

Část vančické welššpringří smečky na dnešní procházce

Zleva Kamelot Ivančice "Kevin", Leontýna Ivančice "Týna"

a Ormonde Rainbow Ivančice "Ori"

Kamelot Ivančice "Kevin"

Kamelot Ivančice "Kevin"

Kamelot Ivančice "Kevin"

"Kevinovy" fotky jsem umístili také na jeho osobní stránku.

Tento kvetoucí keřík budiž důkazem, že jaro se již blíží mílovými kroky.

2019-02-08

...........................................................................................................................

Pár vančických welššpringřích fotek z uplynulých zasněžených dnů.

Ori, "Týna" a Iris na Kominářce

Přikrmovat chodíme každou neděli.

Iris Rainbow Ivančice

Leontýna Ivančice "Týna"

Leontýna Ivančice "Týna"

Ormonde Rainbow Ivančice

Hermiona, Iris a Ori se radují ze sněhové nadílky.

Po sněhovém dobrodružství je nejlepší zalehnout do vyhřátého pelíšku.

Ori

2019-01-06

...........................................................................................................................

Vančická dámská welššpringří smečka na startu roku 2019

Zleva Ormonde Rainbow Ivančice "Ori", Leontýna Ivančice "Týna",

Hella Ellen Ivančice, Hermiona Granger Ivančice a Iris Rainbow Ivančice

Na poslední sobotu loňského roku jsme měli naplánovanou účast na poslední hon na drobnou zvěř v Ivančicích. Úlovek sice nebyl příliš bohatý, ale i přesto si CH Iris Rainbow Ivančice "U" a její mamka C.I.E., C.I.B., MULTI CH Hermiona Granger Ivančice lovecký den náramně užily.

Hermiona a Iris u výřadu po honu v Ivančicích 29. prosince 2018

...........................................................................................................................