Vítejte na našich stránkách

2018-04-09

...........................................................................................................................

Vančická welššpringří smečka v lese, zleva Kamelot Ivančice "Kevin", Hermiona

Granger Ivančice, Leontýna Ivančice "Týna", Hella Ellen Ivančice,

Ormonde Rainbow Ivančice "Ori" a Iris Rainbow Ivančice

Leontýna Ivančice "Týna"

Leontýna Ivančice "Týna"

NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - DUO CACIB 7. 4. 2018 NITRA (SK)

V sobotu se konala ve slovenské Nitře výstava psů, na které jsme měli zastoupení v podobě Luckyho Leicestera Ivančice, se kterým se do výstavního kruhu vydal jeho páníček Láďa. Od rozhodčí paní Zdenky Jílkové obdržel Lucky skvělý posudek nejvyšší možné ocenění, které si mohl z kruhu odnést výborný 1, CAC, CACIB a BOB.

CH SK, JCH CZ Lucky Leicester Ivančice "U"

- výborný 1, CAC, CACIB, BOB

Lucky se svým páníčkem a rozhodčí paní Jílkovou

Čekatelství CAC, které Lucky v sobotu v Nitře získal proměnil hned za svůj první "dospělácký" šampionát, protože splnil podmínky pro přiznání titulu "SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY".

Pro Luckyho byla sobotní výstava v Nitře vůbec velice úspěšná. Ziskem titulu CACIB splnil totiž Lucky poslední podmínku udělení titulů C.I.E. - Champion International d'Exposition a C.I.B. - Champion International of Beauté. 

Všichni v Ivančicích blahopřejeme Luckymu a Láďovi ke skvělému výsledku nitranské výstavy, zisku titulu "SLOVENSKÝ ŠAMPION KRÁSY" a splnění podmínek pro dva vysoké mezinárodní tituly C.I.E. a C.I.B. Láďovi patří také naše poděkování za to, jak se Luckymu věnuje.

2018-04-02

...........................................................................................................................

Letošní Velikonoce jsme strávili s naší welššpringří smečkou a využili jsme počasí příznivé pro dlouhé lesní vycházky, což jsme si všichni užili do sytosti.

Zkoušeli jsme také štěstí při večerním tahu sluk. Slyšet a vidět sluku při jejím večerním tahu je výjimečný zážitek. Více sluk však našly naše welššpringří dámy během denních vycházek, než kolik jsme jich zahlédli na večerní čekané.

Ellen mezi podléškami

Jaterník podléška (Hepatica nobilis Schreb.)

Iris Rainbow Ivančice

Ormonde Rainbow Ivančice "Ori"

Během velikonočních svátků se naše dámská welššpringří smečka dočasně rozrostla o jednoho "chlapa", kterým je Kamelot Ivančice "Kevin".

Kamelot Ivančice "Kevin"

Naše welššpringří smečka i s "Kevinem" na lesní vycházce

Krátce se ještě vrátíme k prvnímu výročí narození vrhu "O".

Od majitele Olivie Rainbow Ivančice "Oli" jsme dostali fotografie, na kterých je zachyceno předávání dortu připraveného z ovarového kolene. Tuto vynikající pochoutku dostala "Oli" jako dárek ke svým prvním narozeninám a určitě si na něm velmi pochutnala.

"Oli" dostala k prvním narozeninám dort

připravený z ovarového kolene.

"Oli" se pouští do svého narozeninového dortu.

2018-03-18

...........................................................................................................................

Dnes je to přesně na den jeden rok, co se v Ivančicích narodila zatím poslední welššpringří štěňátka. Byla to parta tří pejsků a čtyř fenek vrhu "O". Na svět je přivedla naše CH Iris Rainbow Ivančice "U" a jejich tatínkem je v Polsku narozený a žijící CH Baby Rock Adea "Rokson".

Welššpringří štěňátka "O" Ivančice v den narození

Dnes jsme na všechna štěňátka z vrhu "O" vzpomínali a k jejich prvním narozeninám přejeme pejskům Obelixovi, "Oldikovi" a Oliverovi a fenkám "Odet", "Oli" a Ornelle všechno nejlepší, hodné páníčky, pevné zdraví a štěstí kolik bude potřeba.

"Ori" oslavila svoje 1. narozeniny.

My sami jsme dnes uspořádali narozeninovou oslavu pro nejmladší členku naší vančické welššpringří smečky, kterou je Ormonde Rainbow Ivančice "Ori".

Pro "Ori" jsme připravili pěkně velký narozeninový dort, ke kterému dostala její oblíbené prasečí ucho a také dva plyšáky.

"Ori" všechno nejlepší!!!

Dort vypadal velmi chutně a "Ori" se na něj sbíhaly sliny.

Dort, který dostala Ormonde Rainbow Ivančice "Ori" k narozeninám

byl palačinkový a naplněný sladkým krémem.

Celé naší smečce chutnal na výtečnou.

Recept zašleme na požádání.

Zcela evidentně jsme nebyli jediní, kdo si vzpomněl, že dnes mají vančická "Óčka" 1. narozeniny.

Olivia Rainbow Ivančice ve věku 36 dní

"Oli" na dnešní selfie se svým páníčkem

Také v rodině, kterou obšťastňuje Odette Rainbow Ivančice, nezapomněli na její první narozeniny, protože hned ráno jsme dostali fotky z předávání dárečků, kterých byl pěkná kupa.

Odette Rainbow Ivančice ve věku 36 dní

"Odetka" se všemi svými dárky, které dostala k 1. narozeninám.

"Odetka" v den svých 1. narozenin

2018-03-13

...........................................................................................................................

O uplynulé neděli byly vyhlášeny výsledky soutěže "Nejúspěšnější pracovní WSS" za rok 2017. Stejně jako loni měla i letos naše chovatelská stanice v této soutěži velmi reprezentativní zastoupení. Náš odchov JCH CZ Lucky Leicester Ivančice "U" obsadil 1. místo v kategorii psů a stal se také celkovým vítězem soutěže se ziskem 1 516 bodů za celkem sedm pracovních zkoušek dokončených v loňském roce 2017.

JCH CZ Lucky Leicester Ivančice "U"

Nejúspěšnější pracovní pes WSS 2017

Nejúspěšnější pracovní WSS 2017, I. místo, 1 516 bodů

Putovní pohár pro "Nejúspěšnějšího pracovního WSS" již nese

za rok 2017 štítek s Luckyho jménem.

Lucky se vítězstvím v soutěži o "Nejúspěšnějšího pracovního WSS" za loňský rok 2017 vyrovnal svému polobratrovi a zároveň parťákovi ve smečce C.I.E., C.I.B., Multi CH Jeremymu Jeffovi Ivančice "U", který tuto trofej obdržel za pracovní výkony v předloňském roce 2016 a jejich společné mamce C.I.E., C.I.B., CH CZ, CH SK, KLUBOVÝ ŠAMPION Hedě Jifex "Arwen" "U", ta triumfovala v roce 2011. Mezi držiteli této pracovní trofeje je také "Arwenina" sestra a zároveň Luckyho a Jeffova teta CH Helga Jifex "U", pracovní šampionka z roku 2009.

Zcela absolutní zásluhy na Luckyho vítězství v soutěži o "Nejúspěšnějšího pracovního WSS" však patří jeho páníčkovi Láďovi, který jej po celý loňský rok vedl a překonal s ním veškeré nástrahy na pracovních loveckých zkouškách i mimo ně. Za to patří Láďovi naše poděkování a oběma pak upřímná gratulace. BRAVO!

Lucky s Láďou přebírají cenu pro "Vítěze zkoušek" po absolvování ZVVZ konaných

v MS Habrový potok Otročiněves dne 5. 8. 2017.

Jako vzpomínku na končivší zimu, doufáme, že se již nevrátí, máme obrázky od majitelů našich odchovů, kteří si s nimi užívali zimních radovánek.

Sérii velmi hezkých fotek jsme v minulých týdnech dostali od majitelů Legolase Ivančice "Lordiho", kteří jej vzali ssebou na dovolenou v Peci pod Sněžkou.

"Lordi" v Peci pod Sněžkou

Legolase Ivančice "Lordiho"

Tradičně hezké obrázky dostáváme od majitelů Indiana Jonese Ivančice, který má svoji rodinu pěkně omotanou kolem svojí tlapky. Tentokrát byly fotky pořízeny během bruslení.

"Indy" zkoumá u kraje kvalitu ledu.

"Indy" uznal ledovou plochu za způsobilou.

"Indy" odpočívající po vyčerpávajícím

bruslařském odpoledni

2018-02-28

...........................................................................................................................

"Neville" oslaví 1. narozeniny!

Zítra to bude přesně rok, kdy se v Ivančicích narodil jediný welššpringršpaněl vrhu N, pejsek Neville Longbottom Ivančice. Jeho mamkou je naše C.I.B., C.I.E., CH CZ, JCH CZ, JCH SK Hermiona Granger Ivančice  a taťkou GRAND CH, CH Cherokee Brixi´s Pride "Roky".

Od svých páníčků dostal Neville domácí jméno "Nick".

Neville Longbottom Ivančice

Neville ve věku 39 dnů

Neville s mamkou Hermionou

"Nickovi" přejeme k jeho zítřejším prvním narozeninám všechno nejlepší, fůru štěstí, pevné zdraví a hodné páníčky.

2018-02-18

...........................................................................................................................

Sníh, který v Ivančicích napadl v noci na neděli, vytvořil dokonalou zimní kulisu pro dokonalou zimní welššpringří procházku. Pravdou je, že kvalita sněhu byla taková, že některé členky naší smečky vypadaly na konci vycházky jako malí sněhuláci.

Zdeněk s částí naší welššpringří smečky před jeslemi na Kominářce

Já jsem "Ori".

Welššpringří mimikry

Kolik welššpringšpanělů je na tomto obrázku?

Dáme Vám na výběr ze tří možností:

a) jeden

b) dva

c) tři

"Týna" (zcela vpravo) měnící se ve sněhuláka

Když se welššpringři mění ve sněhuláky

Na konci vycházky jsme "Týnu" i Hermionu většiny sněhových koulí zbavili

a menší zbytky se pak rozpustily doma u krbových kamen.

2018-02-11

...........................................................................................................................

Stále platí, že všechny členky naší dámské welššpringří smečky si dokáží užívat každou vycházku do lesa bez ohledu na počasí. Přesně jako jsme psali minule, na důkaz předkládáme další obrázky.

Ellen a "Ori" s "Týnou"

"Ori" občas budí dojem, že neběží, ale jenom tak letí nízko nad zemí.

Povinná chvilka klidu u Zdeňkových jeslí

Se stejnou vášní s jakou se věnují slídění v honitbě se všechny naše holky oddávají následnému odpočinku a regeneraci, aby nabraly co nejvíce nových sil.

Iris s Ellen

Poloviční sestry "Týna" a Hermiona

"Ori" s Girou, která sice již neběhá, ale odpočívat je hlavní náplní jejího psího důchodu.

V jedné z našich e-mailových schránek přistála v uplynulých dnech zpráva s fotkami od majitelů Olivera Wooda Ivančice. Oliverovi to na nich moc sekne a ještě lepší bylo následné osobní setkání s Oliverem a jeho páníčky.

Oliver Wood Ivančice je charizmatický welššpringršpaněl, který nezapře svojí mamku Iris Rainbow Ivančice. Má její přátelskou povahu, její nezaměnitelný výraz a její originální gesta.

Oliver Wood Ivančice

Oliver se svou jedinou kočíčí kámoškou

Oliver

2018-01-28

...........................................................................................................................

Studená, lezavá mlha a těžký, mokrý sníh nemá šanci ani v nejmenším pokazit radost z lesní vycházky žádné člence naší welššpringří dámské smečky. Welššpringršpaněl je totiž pes i do nepohody.

Až když se pořádně proběhnou, jsou naše holky ochotné spolupracovat

 a krátce zapózovat před objektivem fotoaparátu.

Fotky, které nám došly od páníčků Indana Jonese Ivančice, dokazují, že welššpringři jsou v zimě opravdu vynikajícími parťáky.

Indy v zasněženém lese

Indy ve slušivém oblečku se svými paničkami

2018-01-07

...........................................................................................................................

Tři generace vančických welššpringřích dam u jeslí na Kominářce

babička Hermiona Granger Ivančice v popředí, její

dcera Iris Rainbow Ivančice vzadu

a dcera/vnučka Ormonde Rainbow Ivančice "Ori" sedící

"Ori" a Iris

Stejná trojice od jeslí odpočívající v jednom pelíšku v blízkosti

hřejících kamen Iris, "Ori" a Hermiona.

2018-01-01

...........................................................................................................................

Pokoj všem lidem dobré vůle v blížícím se roku Psa.

Vančická welššpringří dámská smečka s Ivančicemi za zády

(kliknutím na čenich otevřete osobní stránku)

...........................................................................................................................