Štěněcí info :
 

Cílem naší chovatelské činnosti je odchovávat welššpringršpaněly, kteří odpovídají standartu plemene z hlediska exteriéru, povahy a loveckých vlastností a nejsou zatížení dědičnými chorobami. K dosažení tohoto cíle hodláme využívat v chovu pouze jedince, kteří tato kritéria sami splňují a kteří mají předpoklady aby své přednosti předávali potomkům.

Štěňátka u nás vyrůstají přímo v naší domácnosti a jim i jejich matce věnujeme maximální péči. Postupně, jak rostou a vyspívají, tak je přivykáme běžnému životu, poslouchají naši oblíbenou hudbu, seznamují se s celým domem, s našimi dalšími psy a také objevují taje naší zahrady, kam se vydávají na objevné cesty. Štěňátka od nás odcházejí ke svým páníčkům mezi 8. až 9. týdnem svého života. V té době mají za sebou základní vakcinaci a jsou pravidelně odčervována.  Všechna jsou výhradně čipovaná a s nekupírovaným prutem. Majitel od nás dostane, spolu se štěňátkem průkaz původu, očkovací průkaz, kupní smlouvu a stručný návod týkající se způsobu krmení, výživy a rad jak se sžít se svým novým psím kamarádem.

Novým majitelům našich štěňátek poskytujeme široký chovatelský servis, jehož součástí je pomoc při výchově a výcviku, přípravě na výstavu a při úpravě srsti. Vždy však záleží na majiteli zda a v jaké míře tuto nabídku využije.

Našim štěňátkům hledáme páníčky, pro které bude jejich pejsek především kamarádem a kteří jim poskytnou svou lásku a budou s ním vykonávat jakoukoli činnost, aby se ve svém welššpringřím životě nenudil. Budeme samozřejmě rádi, když bude mít nový majitel zájem zúčastnit se se svým pejskem výstavy nebo jakýchkoli zkoušek. Nikoho však nehodláme k podobné činnosti nutit.

Jsme, jako chovatelé, velmi rádi, když nás majitel štěněte z našeho odchovu informuje o všech důležitých událostech, které jeho pejska během celého jeho života potkají. Může tak učinit slovem, písmem i obrazem. Počítáme i s tím, že ne všechny zprávy budou pouze pozitivní, ale takový už je život.

 

 

 

Plánujeme štěňátka

na jaro/léto 2020!

 

Iris + "Roky" - jaro/léto 2020

 

 

 

 

 

 

Máte-li zájem o štěňátko „vančátko“ z naší chovatelské stanice tak

nás, prosím, kontaktujte!

     

Iris + "Roky" - jaro/léto 2020

...........................................................................................................................

 

otec:

C.I.E., C.I.B., Multi CH Cherokee Brixi´s Pride "Roky"

 

Oba "Rokyho" rodiče pocházejí z vynikajících anglických a holandských chovatelských stanic, které mají v chovu plemene Welsh Springer Spaniel dlouholetou a úspěšnou tradici.

 

"Roky" má vynikající exteriér o čemž svědčí to, že již ve věku necelých dvou let byl držitelem titulu BOB a Českým junior šampionem a Českým šampionem. Od té doby dokázal splnit podmínky pro udělení celé řady národních šampionátů a také dvou nejvyšších mezinárodních exteriérových titulů C.I.B. - Champion International of Beauté a C.I.E. - Champion International d'Exposition.

 

"Roky" také úspěšně složil pracovní zkoušky, na kterých měl možnost prokázat svoje velmi slibné lovecké vlohy a získal tak kompletní loveckou upotřebitelnost. "Roky" pravidelně doprovází své majitele při lovu drobné i spárkaté zvěře.

 

 

matka:

C.I.B., CH Iris Rainbow Ivančice "U"

 

Iris je vnučkou naší nejúspěšnější chovné feny C.I.E., C.I.B., CH Heda Jifex "Arwen", "U" a její matkou je naše velmi výstavně úspěšná chovná fena C.I.E., C.I.B., CH Hermiona Granger Ivančice.

 

Iris je velmi temperamentní fenka výborných loveckých vlastností s vyrovnanou a přátelskou povahou. Jejím otcem je z Rakouska importovaný pes CH Hatstone´s Single "U" "Sindy", který dokázal dokončit Všestranné zkoušky v I. ceně ve věku pouhých patnácti měsíců.

 

Iris složila celkem sedm zkoušek lovecké upotřebitelnosti včetně Všestranných zkoušek a díky tomu získala pracovní titul "U" - Všestranný pes. Za rok 2016 zvítězila Iris celkovým ziskem 1 143 bodů v klubové soutěži o nejlepšího pracovního welššpringršpaněla a dostala titul "Nejúspěšnější pracovní fena WSS 2016". Svoje vynikající lovecké vlohy a náročný výcvik Iris uplatňuje na společných honech i při individuálním lovu zvěře.

 

V roce 2017 se Iris stala poprvé matkou štěňátek z vrhu "O", jejichž otcem je CH PL, JCH PL Baby Rock Adea "Rokson". Z tohoto vrhu máme u nás její dceru Ormonde Rainbow Ivančice.

 

Rodokmen očekávaných štěňátek:

 

Cherokee Brixi´s Pride

Ferndel Midshipman

Menstonia Major General Among

Tornergärden´s Sound Of Music

Menstonia Meant To Remember

Ferndel Short N´Sweet

Menstonia Marcel

Ferndel Mosaic Around Magregor

Inma´s Queen of Hearts

Inma´s Melbourne Magical Mystery

Nantyderi Taliesyn

Tazlon Deldu Myah

Inma´s Keep Up The Faith Again

Tornergärden´s Sound Of Music

Inma´s Again and Again

Iris Rainbow Ivančice

Hatstone's Single

Zoro Jifex

Amor od Soudného potoka
Rita Jifex

 Ouverture des Terres Froides

Trigger Red Baron
Manouille des Terres Froides

Hermiona Granger Ivančice

Twigle Noor

Chateau Climens av Vettin
Benton Quit Talkin'

Heda Jifex

Amor od Rychnova
Gabi Jifex