Ve svém Salonu Ellen Vám nabízím kompletní péči o srst Vašeho pejska.

Nabízím Vám především tyto služby:

 • úpravu srsti dle platného standardu plemene (specializuji se na výstavní úpravy loveckých španělů, jezevčíků, retrieverů, setrů a drsnosrstých plemen ohařů)
 • úpravu srsti na přání majitele
 • vyčesávání
 • koupání a sušení
 • trimování drsnosrstých plemen
 • depilace srsti v uších
 • úpravu drápů (s ohledem na individuální potřebu)
 • poradenství v péči o srst (výběr a dodání vhodných hřebenů, kartáčů a kosmetických přípravků pro péči o srst Vašeho pejska)
 • poradenství a výcvik při přípravě na výstavu
 • předvedení Vašeho psa na výstavě - handling
 • výcvik poslušnosti a poradenství při výcviku poslušnosti (i pro štěňátka)

 

 

Nepoužívám žádné tlumící přípravky pro zklidnění Vašeho psa během úpravy jeho srsti!

Bližší informace o rozsahu a podobě nabízených služeb Vám ráda sdělím při osobním, nebo telefonickém kontaktu.

 

Pár informací k vlastnímu stříhání –

S péčí o srst a vzhled Vašeho pejska je nejlepší začít ihned, jakmile si jej jako štěňátko přivezete od jeho chovatele. Po seznámení s novým prostředím začněte ihned přivykat své štěňátko na každodenní péči. V praxi to znamená, že na něj budete opakovaně sahat, prohlížet mu chrup, kontrolovat čistotu jeho oušek a jemným hřebenem zlehka pročesávat jeho kožíšek. Cílem je, aby se pejsek naučil, že je s ním v tomto směru manipulováno, aby si na toto zacházení zvykl a dokázal všechny úkony snášet bez potíží. Velmi vhodné je zvolit si pro tuto činnost doma jedno místo, které budete dodržovat.

 

K první úpravě srsti u střihače byste svoje štěňátko měli vzít mezi 4. až 5. měsícem jeho života. Při první návštěvě v salonu půjde hlavně o seznámení pejska s osobou střihače, střihačským náčiním a prostředím salonu, který jste si zvolili. Při první úpravě srsti Vašeho štěňátka půjde spíše o lehké přistřižení srsti na spodní straně tlapek, vnitřní straně oušek, spodní straně ocásku (z hygienických důvodů) a srsti rostoucí na krku a po jeho stranách. Drsnosrstá plemena je možno poprvé zlehka otrimovat. Vše se bude řídit individuální potřebou.

Nic však není předem ztraceno, rozhodnete-li se jít poprvé do salonu s již dospělým pejskem, který nemá žádné předchozí zkušenosti s úpravou srsti. I dospělý pejsek si při vhodném a vlídném zacházení zvykne na pravidelnou péči o svůj kožíšek. Je to jen otázka času, trpělivosti a spolupráce s Vámi a Vaším pejskem.

 

Pro krásný a zdravý vzhled srsti Vašeho pejska nestačí jen pravidelně chodit do salonu. Naprosto nezbytná je Vaše pravidelná domácí péče, kterou svému pejskovi poskytnete Vy. Pravidelným česáním a kartáčováním se srst Vašeho pejska zbavuje nečistot a odstraníte také odumřelou srst, která ztratila svoji funkci. Náročnější na čas je péče o dlouhosrstá plemena, která zahrnuje  nejen pravidelné česání, vyčesávání a kartáčování, ale také koupání a sušení. Důležitou podmínkou udržení krásné a zdravé srsti je také zbavování Vašeho pejska vnějších parazitů. Toho nejlépe docílíte ustájením pejska v čistotě a podáváním vhodných přípravků proti vnějším parazitům. S výběrem vhodného způsobu ochrany Vašeho pejska Vám rádi poradíme. Zapomenout nesmíte ani na vhodnou, vyváženou stravu, bohatou na živiny, minerály a vitamíny, které Váš pejsek potřebuje.

 

Zcela samotnou kapitolou je výstavní úprava srsti u Vašeho pejska. Nejste-li pravidelným zákazníkem našeho salonu, je vhodné objednat se na první úpravu minimálně 2 až 3 měsíce před plánovanou výstavou, abychom mohli zhodnotit kvalitu a stav srsti u Vašeho pejska a vhodně naplánovat následnou péči a četnost střihové úpravy. Výstavy jsou o kráse a tu nejlépe podtrhne krásná, pravidelně pěstěná a upravovaná srst. Pokud budete mít zájem, pomůžu Vám nejen s úpravou srsti na výstavu, ale můžu Vám nabídnout i poradenství v přípravě a výcviku Vás a Vašeho pejska na výstavu. Poradenství zahrnuje nejen výstavní výcvik, tedy naučení pejska výstavnímu postoji a předvedení se ve výstavním kruhu, ale pokud jste „výstavním nováčkem“ poradím Vám i ohledně typů výstav, přihlášek a dalších věcí týkajících se tohoto velmi širokého tématu. Nabízím také i předvedení Vašeho pejska na Vámi vybrané výstavě.

 

Chcete-li se do Salonu Ellen objednat, můžete tak učinit prostřednictvím telefonu na čísle 776 720 701 od 8 do 18 hodin nebo na emailu salon.ellen@email.cz

      

 

Při Vaší objednávce od Vás budu chtít některé informace:

 • plemeno psa a jeho pohlaví
 • jméno Vašeho pejska a jeho věk
 • informace o tom, zda byl již pejsek na úpravě srsti a kolik času od ní uplynulo
 • v jakém stavu je srst Vašeho pejska - je pravidelně udržovaná a stříhaná, nebo je zacuchaná a nestříhaná?
 • problémy Vašeho pejska, o kterých bych měla vědět (kožní problémy, napadení parazity, je po úraze, má problémy s povahou – je bázlivý či agresivní apod.)
 • jakou úpravu srsti si budete u svého pejska přát (standardní střih dle daného plemene, standardní střih zkrácený-sportovní, střih na vaše přání, střihovou úpravu ze zdravotních důvodů, ostříhání strojkem z důvodů silného zanedbání srsti apod.)
 • budete chtít jen střihovou úpravu a nebo kompletní péči včetně koupání a vysušení srsti

 

Rozhodnete-li se jen pro střihovou úpravu, je nezbytně nutné, aby Váš pejsek byl čistý, suchý a vyčesaný. Mokrou a špinavou srst plnou nečistot a někdy i bláta nelze stříhat. Nečistoty v srsti nadměrně otupují střihačské nástroje a můžou způsobit jejich nevratné poškození.

Chcete-li si vykoupat svého pejska sami doma, ale nejste si jistí správným postupem, ráda Vám poradím. I na kompletní péči musí přijít váš pejsek suchý, řádně rozčesaný a bez nečistot v srsti.

Poněkud odlišný postup se volí u drsnosrstých plemen, jejichž srst se upravuje trimováním. Zde je vhodnější, když není pejsek před vlastní úpravou vykoupán. Pokud chcete svého drsnosrstého pejska vykoupat v šamponu, je potřeba to udělat alespoň 14 dní předem, vhodnější je vykoupat pejska až po úpravě trimováním v kosmetice určené pro drsnosrstou srst. Samozřejmě, že můžete osprchovat jeho nohy a bříško čistou vodou ihned, to ničemu nevadí. Stejně jako pro dlouhosrstá plemena platí i pro drsnosrstá to, že na úpravu musí přijít pejsek suchý, rozčesaný a bez nečistot.

 

Chybí-li Vám nějaká informace týkající se návštěvy mého salonu s Vaším pejskem, můžete mi zavolat, nebo napsat.

 

Těším se na setkání s Vámi a Vaším pejskem.

Petra Šilbergerová